Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małgorzata Kopiczko: Program 500 poprawia jakość życia polskich rodzin

Senator Małgorzata Kopiczko, fot. A.Socha

– Pracowałam nad Programem 500+ i jestem wielką zwolenniczką tego pierwszego programu prorodzinnego, który przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa w Polsce i rozwoju jakościowego polskich rodzin. – powiedziała w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn senator Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Kopiczko.

W wyborach do Senatu Kopiczko startowała jako kandydat bezpartyjny. Od 1 kwietnia 2016 roku jest jednak członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Pytana o powód wstąpienia w szeregi partii podkreśla, że od listopada zeszłego roku przyglądała się pracy i współpracowała z członkami partii, a w dowód uznania dla podjętych inicjatyw i programów postanowiła zasilić ugrupowanie. – Decyzję podjęłam w dowód uznania dla rządów i działań PiS oraz rządów premier Beaty Szydło.– podkreśliła Kopiczko.

Bank Światowy poinformował, że Program 500+ poprawia system redystrybucji dochodów oraz przyczynia się do zmniejszenia skrajnego ubóstwa. Senator z Ełku wskazała korzyści płynące z inicjatywy, wśród których wymieniła m.in. możliwość wypoczynku rodzin wielodzietnych czy przekazanie środków na edukację, naukę i rozwój dzieci.

W dalszej części rozmowy Małgorzata Kopiczko przybliżyła zakres prac, jakimi zajmuje się w Komisji Nauki, Edukacji i Sportu i podkreśliła najważniejsze osiągnięcia, którymi w jej ocenie są: możliwość wyboru przez rodzica początku edukacji dla dziecka, dalsza reforma oświaty i podstawy programowej.

Senator Kopiczko przybliżyła również pracę w Senackiej Komisji Spraw Emigracji Łączności z Polakami za Granicą. – Senat przejął w 2016 roku opiekę nad Polonią za granicą. Ponad 20 milionów Polaków mieszka za granicą. Nie możemy zapominać, że jest to bardzo ważna część naszego kraju. Senat będzie wspierał wszelkie działania organizacji polonijnych na rzecz odnowy cmentarzy, rozbudowy domów polskich czy szkół. – powiedziała Kopiczko.

Do wysłuchania rozmowy z Małgorzatą Kopiczko zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Poranne Pytania, senat, Małgorzata Kopiczko
Janusz Cichoń: PiS wprowadza nowe podatki z poważnymi błędami

- Mam świadomość w pewnych momentach zwykłej bezradności. W poprzednim rozdaniu miałem rzeczywisty wpływ na to, co się dzieje i krytyczne uwagi miały szanse być uwzględniane....

Zamknij
RadioOlsztynTV