Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mają zapobiegać zalewaniu miasta w czasie gwałtownych opadów. Olsztyn ma cztery nowe zbiorniki retencyjne

Fot. olsztyn.eu

Miasto zbudowało cztery nowe zbiorniki retencyjne, a w najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnego.

Zbiorniki mają zapobiec zalewaniu Olsztyna w czasie gwałtownych opadów deszczu, a zgromadzona w nich woda może służyć m.in. do mycia ulic czy podlewania roślin. W niektórych przypadkach będzie też mogła służyć strażakom.

W ciągu ostatniego roku zbiorniki retencyjne na wody opadowe powstały w różnych dzielnicach Olsztyna. Większość prac związanych z tymi inwestycjami już zakończono.

– Przy niektórych trwają prace wykończeniowe – podała rzeczniczka ratusza Marta Bartoszewicz.

Gotowy jest już zbiornik retencyjny na ul. Bydgoskiej, na rogu ulic Witosa i Laszki oraz na skrzyżowaniu ulic Bukowskiego i Brylantowej . Na ukończeniu jest także zbiornik na skrzyżowaniu ulic Bukowskiego i Antonowicza. Trwają roboty przygotowawcze do przebudowy zbiornika zlokalizowanego w pobliżu marketu OBI.

Łączna wartość prac związanych z budową zbiorników retencyjnych to niemal 7,8 mln zł; 85 % tej kwoty to unijne dofinansowanie z programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Redakcja: A. Dybcio/J. Golon za PAP

Więcej w remont, dofinansowanie, zbiornik retencyjny, Marta Bartoszewicz
600 tysięcy złotych do podziału. Ratusz podał tegoroczną kwotę na ratowanie olsztyńskich zabytków

Olsztyński ratusz podzielił tegoroczną pulę pieniędzy na zabytki. Do dofinansowania urzędnicy rekomendują 22 projekty. Wybrane projekty dotyczą w większości odnowienia elewacji kamienic – głównie w śródmieściu...

Zamknij
RadioOlsztynTV