Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mają projekt nowej przystani wodnej nad rzeką Elbląg

przystań na rzece Elbląg, fot. M. Stankiewicz

Siedem milionów złotych ma kosztować nowa przystań wodna nad rzeką Elbląg. Chce ją zbudować Ognisko Sportów Wodnych Fala, które ma swoją siedzibę na Starym Mieście.

Projekt jest gotowy. Wodniacy będą mieli swój wkład własny, a po resztę pieniędzy będą ubiegać się z funduszy europejskich. – To już drugi raz, bo przy pierwszej próbie stracili szansę z powodu błędu urzędnikawyjaśnia Stanisław Nowak, wicekomandor Fali:

00:00 / 00:00

Projekt Centrum Sportów Wodnych zakłada stworzenie ośrodka, który będzie zajmował się rekreacją i sportem wyczynowym. Chce kupić smocze łodzie i organizować na rzece zawody. W planach jest stworzenie sekcji wioślarskiej. – A przede wszystkim ma tam powstać baza dla żeglarzy i wodniaków, którzy wybiorą się wodą do naszego regionumówi komandor Grzegorz Borowiec:

00:00 / 00:00

Fala już w tym sezonie będzie próbowała ściągnąć gości z Polski i zza granicy. Jej ośrodek jest już gotowy, a niebawem przy nabrzeżu pojawi się 30-metrowy pływający pomost cumowniczy. (Mira Stankiewicz/as)

przystań na rzece Elbląg, fot. M. Stankiewicz

regaty na rzece Elbląg, fot. archiwum

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, przystań, rzeka
Na rzece Elbląg nie ma miejsc kąpielowych

Policja sprawdza kim był mężczyzna, który wczoraj (20.05) po południu utonął w technicznym kanale przy elbląskiej elektrociepłowni. Próbował wyłowić przedmiot, który wpadł mu do wody. Policja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV