Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maciej Wąsik otwiera listę PiS w regionie. Sprawdź innych kandydatów

Maciej Wąsik. Fot. L. Szymański (PAP)

Maciej Wąsik. Fot. L. Szymański (PAP)

Maciej Wąsik, Karol Karski i Adam Andruszkiewicz są kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Zdaniem pełnomocnika PiS na Podlasiu posła Jacka Sasina, mocne nazwiska tworzą silną drużynę.

Lista PiS w okręgu numer 3 zarejestrowana! Mocne nazwiska tworzą silną drużynę! Czas rozpocząć kampanię w wojewódzwie podlaskim i warmińsko-mazurskim

– napisał Sasin na platformie X.

Liderem listy Prawa i Sprawiedliwości jest były wiceszef CBA i MSWiA Maciej Wąsik.

To już pewne. Będę otwierał listę PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 3 – na Warmii, Mazurach i Podlasiu! Do zobaczenia na kampanijnym szlaku! Damy radę! Zwyciężymy! I to zdecydowanie!

– napisał Wąsik na platformie X.

Wąsik był skazany na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności za działania w „aferze gruntowej”. Proces dotyczył operacji CBA z lata 2007 roku. Polityk został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę 23 stycznia tego roku.

Na drugim miejscu znalazł się Karol Karski, obecny europoseł z tego okręgu. Podczas ostatnich wyborów 5 lat temu był liderem listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Za nim znaleźli się posłowie PiS: Adam Andruszkiewicz – poseł z Podlasia, Iwona Arent – posłanka z Warmii i Mazur, Olga Semeniuk-Patkowska – posłanka z Warmii i Mazur, Jacek Bogucki – poseł z Podlasia.

Za nimi jest była senator a obecnie radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Bogusława Orzechowska oraz była posłanka PiS, obecnie radna sejmiku województwa podlaskiego Bernadeta Krynicka.

Na dziewiątym miejscu znalazł się poseł PiS z Warmii i Mazur Robert Gontarz. Listę zamyka podlaski poseł PiS Sebastian Łukaszewicz.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Polacy będą wybierać 53 europosłów.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

Kurski czy Wąsik? Kto „jedynką” PiS do europarlamentu?

Więcej w PiS, wybory, Parlament Europejski, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, eurowybory, Bogusława Orzechowska, Maciej Wąsik, Jacek Bogucki, Robert Gontarz, Olga Semeniuk-Patkowska, Karol Karski i Adam Andruszkiewicz, Bernadeta Krynicka
Kurski czy Wąsik? Kto „jedynką” PiS do europarlamentu?

Maciej Wąsik najbardziej prawdopodobną jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu na Warmii, Mazurach i Podlasiu. PiS we wtorek po południu ma zarejestrować listy wyborcze...

Zamknij
RadioOlsztynTV