Ma być szybciej i bez kolejek. Elbląski ratusz likwiduje kasy i wprowadza opłatomaty

Ratusz w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz
Jeszcze w wakacje Urzędzie Miejskim w Elblągu nie będzie można robić opłat przy tradycyjnych okienkach. Kasy zostaną zastąpione nowoczesnymi opłatomatami, które umożliwią szybkie regulowanie należności.
Kasy znikną z Urzędu Miejskiego w Elblągu od sierpnia. Tradycyjne okienka z kasjerkami zostaną zastąpione przez nowoczesne urządzenia samoobsługowe.
Nowe opłatomaty mają usprawnić obsługę interesantów. Jak wyjaśniła Joanna Urbaniak z elbląskiego ratusza, ich obsługa będzie prosta i intuicyjna. Na początku pomocą służyć będzie pracownik urzędu.
Płatności będzie można dokonywać gotówką, kartą oraz za pomocą systemu BLIK. Za pośrednictwem opłatomatów będzie można regulować wszystkie należności urzędowe. Po zakończeniu transakcji klient otrzyma potwierdzenie w formie papierowego wydruku.
Za pomocą tych urządzeń będzie można dokonać opłat za wieczyste użytkowanie, dzierżawy gruntu, wykupy nieruchomości, dokumenty planistyczne, służebność, przekształcanie gruntu, zajęcie pasa drogowego, usuwanie pojazdów, mandaty, a także opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
– dodała Joanna Urbaniak.
Urządzenia będą wyposażone w intuicyjne menu i czytnik kodów QR, co pozwoli szybko i wygodnie zrobić opłaty, bez konieczności ręcznego wybierania rodzaju opłaty czy wpisywania danych identyfikacyjnych.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

























