Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Błaszczak w Elblągu: naszym celem jest wzmacnianie Wojska Polskiego

Fot. MON

Wicepremier Mariusz Błaszczak wyraził nadzieję, że wszyscy spośród tych, którzy zgłosili się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zostaną żołnierzami zawodowymi.

Minister obrony narodowej spotkał się z ochotnikami w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu. Pierwszy tegoroczny turnus rozpocznie się w 35 jednostkach wojskowych. Mariusz Błaszczak powiedział podczas spotkania, że łącznie zgłosiło się ponad dwa i pół tysiąca ochotników.

Przygotowaliśmy 25 tys. miejsc dla żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Jeżeli będzie więcej zgłoszeń, na co liczę, przygotujemy dodatkowe miejsca, gdyż naszym celem jest wzmacnianie Wojska Polskiego (…).

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Szef MON przypomniał, że żołnierzom sukcesywnie dostarczany jest nowoczesny sprzęt, w tym czołgi K2 czy armatohaubice K9.

W elbląskim pułku przygotowano 130 miejsc i wszystkie zostały zajęte. 28-dniowe szkolenie podstawowe ochotnicy ukończą 11 lutego.

Dziś wy, tu w Elblągu, ale także wasi koledzy i koleżanki w różnych częściach Polski, rozpoczęli dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. Otrzymaliście mundur, została wam wręczona broń (…). Jesteście żołnierzami Wojska Polskiego. Od dziś zaszczytny obowiązek obrony naszych granic spoczywa również na waszych barkach

– mówił płk Mirosław Bryś, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

00:00 / 00:00

O służbie w wojsku marzy szeregowy Cezary Wyszyński. W jego rodzinie to tradycja. Jak podkreśla, w wojsku jest jego wujek, był dziadek i tata.

00:00 / 00:00

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to jedna z najnowszych form pełnienia służby w Wojsku Polskim. W ubiegłym roku szkolenie w ramach dobrowolnej służby ukończyło ponad 16 tysięcy ochotników. Została wprowadzona Ustawą o obronie Ojczyzny.

Fot. MON

Fot. MON

Fot. MON

Fot. MON

Redakcja: A. Niebojewska za K. Kantor/M. Stankiewicz/IAR/MON

Chęć sprawdzenia się i miłość do Ojczyzny. Pierwsi tegoroczni ochotnicy rozpoczęli szkolenie wojskowe

 

Więcej w wojsko, Elbląg, żołnierze
Chęć sprawdzenia się i miłość do Ojczyzny. Pierwsi tegoroczni ochotnicy rozpoczęli szkolenie wojskowe

Pierwsi tegoroczni poborowi zaczęli dziś wojskowe szkolenie podstawowe. Ponad sto osób zgłosiło się do 9. Batalionu Dowodzenia w Olsztynie. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona w...

Zamknij
RadioOlsztynTV