Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Staniszewski laureatem ogólnopolskiego konkursu na scenariusz słuchowiska

Łukasz Staniszewski, współpracownik Radia Olsztyn, otrzymał III nagrodę za słuchowisko „Siłacze” w konkursie zorganizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio.

Jury obradowało w składzie: Małgorzata Semil-Jakubowicz (Przewodnicząca), Agnieszka Lubomira Piotrowska, Jan Buchwald, Krzysztof Czeczot, Janusz Kukuła, Ingmar Villiqist i Krzysztof Sielicki. Na konkurs nadesłano 114 prac.

Łukasz Staniszewski urodził się w Olsztynie, 44 lata temu. Zawodowo i prywatnie związany jest z Olsztynem i Warmią. Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się jego debiutancki tom opowiadań „Małe Grozy – opowiadania warmińskie. Z tego tomu pochodzi prezentowane opowiadanie „Strach”.

Łukasz Staniszewski jest też autorem sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych.  Jego teksty były wystawiane w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi i w Olsztynie oraz w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.

Słuchowisko radiowe pt. „Zachwyceni”, w 2018 r., otrzymało nagrodę im. Byrskich na Festiwalu Teatru Polskiego i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w słuchowisko, nagroda, Łukasz Staniszewski, scenariusz
Wojskowe „oscary” trafiły do żołnierzy służących w jednostkach w Elblągu, Giżycku i Bartoszycach

Generał dywizji Krzysztof Motacki, dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu nagrodzony Buzdyganem przez miesięcznik Polska Zbrojna. W szóstce laureatów jest jeszcze dwóch żołnierzy z 16. Pomorskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV