Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowe „oscary” trafiły do żołnierzy służących w jednostkach w Elblągu, Giżycku i Bartoszycach

Buzdygany trafiły do trzech wojskowych z jednostek na Warmii i Mazurach. Fot. polska-zbrojna.pl

Generał dywizji Krzysztof Motacki, dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu nagrodzony Buzdyganem przez miesięcznik Polska Zbrojna.

W szóstce laureatów jest jeszcze dwóch żołnierzy z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Bartoszyc i Giżycka. Prestiżowe nagrody nazywane są ”wojskowymi oskarami”. Połowę puli nagród zgarnęli żołnierze służący na terenie województwa warmińsko- mazurskiego.

Generał Krzysztof Motacki doceniony został za sformatowanie jednostki NATO, którą dowodzi w Elblągu. Ma pod sobą 250 oficerów, a także z armii sojuszniczych.

Kapitan Tomasz Dembiński z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej otrzymał nagrodę za stworzenie innowacyjnego programu taktycznego szkolenia walki w bliskim kontakcie.

Sierżanta Krzysztofa Śliwińskiego z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej wyróżniono za pokazywanie, że mundur to nie tylko uniform, ale także zobowiązanie wobec społeczeństwa.

Buzdygany przyznawane są od 1994 roku. Kapituła konkursu wybiera najlepszych wśród kandydatów wskazanych przez dowódców jednostek i instytucji wojskowych z całej Polski. Do tej pory Buzdygany odebrało ponad 200 żołnierzy. Tegoroczni laureaci odbiorą swoje wyróżnienia 29 marca podczas uroczystej gali w Teatrze Palladium.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, armia, nagroda
W Elblągu ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Jest obowiązkowa i potrwa do połowy marca

Przed Powiatową Komisją Zdrowia i Wojskowym Komendantem Uzupełnień staną kobiety i mężczyźni urodzeni w roku 2000. Kwalifikacja dotyczy także osób starszych, które wcześniej, z różnych powodów,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV