Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lotnisko w Szymanach i wykorzystanie funduszy unijnych. O tym rozmawiali radni podczas ostatniej sesji sejmiku wojewódzkiego

Fot. D. Grzymska

Kwiaty, dyplomy, odznaczenia, wspólne zdjęcia – ale też praca  – tak minęła ostania, przed wyborami samorządowymi, sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Radni podjęli uchwały dotyczące m.in. informacji o funkcjonowaniu lotniska w Szymanach, czy o stanie realizacji inwestycji w wojewódzkich instytucjach kultury. Jednak tematem dominującym była kwestia dotycząca wykorzystywania funduszy europejskich.

Radnego z opozycyjnego klubu PiS – Józefa Dzikiego niepokoi to, o czym mówił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który ostrzegał, że województwo warmińsko-mazurskie zagrożone jest utratą jest 97 mln euro.

00:00 / 00:00

W odpowiedzi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin uspokaja, że zarząd jest w ciągłym kontakcie z dyrektorami unijnymi i zapewnia, że nasz region nie odda ani jednego euro. Podsumowuje także upływającą kadencję twierdząc, że był to dobrze wykorzystany  i pracowity czas, podczas którego poprawiły się wskaźniki rozwoju i bezrobocia.

00:00 / 00:00

Podczas sesji przyznano honorową odznakę „Zasłużony dla Warmii i Mazur” radnemu Julianowi Osieckiemu, który pełnił tę funkcję przez pięć kolejnych kadencji, a w latach 2006 -2014 był przewodniczącym sejmiku.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Józef Dziki, Gustaw Marek Brzezin, Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Paweł Czemiel kandydatem PiS do sejmiku wojewódzkiego w Ełku

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię wyborczą w Ełku. Na początek przedstawiono kandydata do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To ełczanin, były radny miejski, obecnie doradca ministra infrastruktury Paweł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV