Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lodówki czekają na świąteczne jedzenie

Fot. Banki Żywności

Nie marnujmy jedzenia – od lat apelują Banki Żywności. Szczególnie teraz warto w sposób szczególny wziąć ten głos do serca, ponieważ zwykle na święta przygotowujemy za dużo jedzenia.

Później nie bardzo wiadomo co zrobić z nadmiarem jedzenia. Są osoby, które z chęcią przyjmą potrawy i produkty, które w wielu domach zostały. Słoiki, pojemniki czy torebki ze smakołykami można przynieść do specjalnej lodówki czyli do Jadłodzielni – przypomina Teresa Bocheńska – dyrektor Elbląskiego Banku Żywności.

00:00 / 00:00

Od wtorku (6 kwietnia) poświąteczne jedzenie można też przynieść do biura Banku Żywności przy ulicy Stefczyka 7/8 w Elblągu, w godz. 9-14. Codziennie przychodzą tam osoby bezdomne i potrzebujące wsparcia w postaci gotowych potraw.

W Olsztynie lodówka społeczna znajduje się przy alei Niepodległości w Olsztynie. Prowadzi ją Stowarzyszenie Arka.

Ełcka jadłodzielnia znajduje się za kamienicą przy ul. Małeckich 3. W dostępnej całą dobę szafie jest lodówka i półki na produkty. Jadłodzielnia od początku cieszy się popularnością – zarówno wśród osób, które żywność przynoszą, jak i tych, którzy ją stamtąd biorą. Kolejna ma powstać latem na jednym z ełckich osiedli.

Inaczej jest w Olecku. W ostatnim czasie jadłodzielnia za Regionalnym Ośrodkiem Kultury świeci pustkami. Warto sobie o niej przypomnieć w okresie poświątecznym. Żywność zostawiana w jadłodzielniach nie może być przeterminowana, a na wyrobach własnej roboty należy napisać datę ich przyrządzenia.

Autor: M.Stankiewicz / I. Malewska / M. Zbrożek
Redakcja: Ł.Węglewski / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, Bank Żywności, oszczędność
Dary trafią do podopiecznych. „Tegoroczna zbiórka była skromniejsza niż w czasach przedcovidowych”

To już kolejna zbiórka żywności, którą udało się przeprowadzić mimo epidemii koronawirusa i związanych z nią utrudnień. W dwa poprzedzające Wielkanoc weekendy elbląski Bank Żywności zorganizował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV