Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń o olsztyńskim Centaurusie: działania dewelopera są celowe

Fot. D. Grzymska

„Mieszkania nie do odebrania, czy do zabrania?” – pytała senator Lidia Staroń podczas konferencji prasowej. Tematem była głośna sprawa przeciągającego się odbioru mieszkań w olsztyńskim Centaurusie.

Już ponad trzy lata temu 150 rodzin miało dostać klucze do lokali w najwyższym bloku mieszkalnym w mieście. Niektórzy wzięli kredyty na ich zakup.

Tymczasem deweloper, mimo że pieniądze wziął, przekłada terminy przeniesienia własności. Senator Lidia Staroń rok temu złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Dzięki tej interwencji prokuratura wszczęła śledztwo, a budowa mieszkań zakończyła się, Mimo to nabywcy nadal nie mogą się wprowadzić, bo deweloper odwleka odbiór końcowy inwestycji. Dlatego Lidia Staroń ponownie interweniuje w tej sprawie.

Parlamentarzystka podejrzewa, że działania dewelopera są celowe. Mówiła o tym podczas konferencji. Wskazywała także na niejasności dotyczące licznych zmian pozwoleń na budowę. Podkreśliła, że oczekuje odpowiedzi na pytanie, czy zawinił deweloper, czy urzędnicy ratusza. Deweloper z kolei przeciąga też termin uzupełnienia dokumentów i uzupełnienia braków, na które wskazuje mu straż pożarna. Ma to zrobić do 28 sierpnia.

W związku z działalnością dewelopera poszkodowanych jest 150 rodzin, które od 3 lat czekają na przeniesienie własności. Patricio Palombit, który marzył to tym, by mieszkać w Polsce, zmuszony jest wrócić z rodziną do swojego kraju, bo tu nie ma już za co żyć.

Senator Staroń będzie też wnosić o to, by prokuratura przystępowała do spraw dotyczących wypłaty kar umownych i odszkodowań – po stronie nabywców.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w deweloper, Lidia Staroń
Kontrowersyjna inwestycja w Elblągu. Do radnych trafi list otwarty

Na Starym Mieście w Elblągu planowane są nowe inwestycje. Chodzi o budowy przy ulicach Bednarskiej i Wieżowej. Pomysł nie spodobał się części mieszkańców. Elbląski działacz społeczny...

Zamknij
RadioOlsztynTV