Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liceum z Bartoszyc w gronie wyróżnionych


Zdjęcie: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach znalazło się w gronie trzech szkół z naszego województwa, które zrealizują projekty dotyczące zachowania dziedzictwa narodowego.

W tym roku szkolnym rozpoczął się program Edukacja Inspiracja organizowany przez fundację EFC. Jego celem jest animacja inicjatyw edukacyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce poprzez finansowanie oryginalnych projektów naukowo-badawczych, społeczno-obywatelskich i językowo-artystycznych.

Z 230 złożonych wniosków Komisja Ekspertów, w której zasiadają praktycy i eksperci edukacji min: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska czy Mirosław Skrzypczyk wybrała 35 projektów, które otrzymają dofinansowanie.

Liceum Ogólnokształcące z Bartoszyc otrzyma   fundusze na realizację projektu związanego z zachowaniem dziedzictwa narodowego. W województwie warmińsko-mazurskim tylko 3 szkoły otrzymały takie wsparcie.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zawodnik Granicy Kętrzyn wzmocnił klub z ekstraklasy

Paweł Aleksandrowicz, znany kibicom piłkarskim z gry m.in. w Granicy Kętrzyn i Mrągowii, zadebiutował w weekend w Ekstraklasie. Nie chodzi tu jednak o rozgrywki Lotto Ekstraklasy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV