Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Letni Salon Muzyczny w Elblągu. „Słowa to też muzyka”

Fot. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

W Elblągu rozpoczął się Letni Salon Muzyczny. To już 27. edycja tego festiwalu.

To nie tylko koncerty, ale także spotkanie ze słowem. Podczas festiwalu zaprezentują się aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Jak powiedziała prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego Teresa Wojcinowicz, w tegorocznej edycji festiwalu odbędą się trzy „Sceny przy stoliku”. To artystyczne spotkania, których celem jest prezentacja dorobku pisarzy polskich i zagranicznych. Spotkania mają formę czytanych prezentacji, które przybierają niekiedy formę słuchowisk radiowych na żywo.

Słowa to też muzyka. Trochę inna i inaczej przekazana, ale wydaje mi się, że wszystko mieści się w tej konwencji. Przez cały czas współpracujemy z elbląskim teatrem, a od kilku lat ma ona wymiar współorganizacji Letniego Salonu Muzycznego

– wyjaśniła.

Pierwsze spotkanie już 14 lipca. W muszli koncertowej w Bażantarni tekst „Boże mój” Anat Gov będzie można usłyszeć w interpretacji Marty Masłowskiej i Marcina Tomasika.

Poza tym podczas koncertów zaprezentują się m.in. stypendyści ETK: Patryk Purzycki, Jakub Grzelachowski oraz Aleksandra Tomaszewska, która w tym roku wydaje swoja autorską płytę.

Letni Salon Muzyczny potrwa do 25 sierpnia. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 17.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w muzyka, teatr, festiwal, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Letni Salon Muzyczny
W Koktajlu Kulturalnym nowa płyta Mary Rumi

Na rynku muzycznym ukazał się album „Portret”. To najnowsza pozycja w dyskografii Mary Rumi - multiinstrumentalistki, wokalistki, kompozytorki i aranżerki. Album w formie cyfrowej to sfinalizowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV