Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy zachęcają do sadzenia drzew. W piątek rusza ogólnopolska akcja

fot. Przemyslaw Getka

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Nadleśnictwa z całej Polski zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew.

Do akcji dołączyło także Nadleśnictwo Zaporowo, które zarządza lasami wokół Braniewa. Do rozdania przygotowało około pół tysiąca sadzonek. Jedna osoba otrzyma jedno drzewko. Sadzonki będą rozdawane w piątek (18 września) przed siedzibą Nadleśnictwa Zaporowo w Piórkowie w godzinach 9.00 -14.00.

Tego samego dnia, na terenie leśnictwa Zdroje w woj. pomorskim – zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r., akcję oficjalnie zainaugurują prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych rozpocznie akcję sadzenia około 64 tysięcy nowych drzew.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sadzonki, sadzenie drzew
Funkcjonariusze sadzili dęby i uczcili 100-lecie powstania policji

Policjanci poszli w las. Funkcjonariusze z Olsztyna i sąsiednich powiatów posadzili 100 młodych dębów. Inicjatorem sadzenia drzew przez policjantów jest komendant wojewódzki policji w Olsztynie nadinspektor...

Zamknij
RadioOlsztynTV