Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski o marszałku Sejmu i tworzeniu rządu przez PiS. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. P. Getka

– Oczywiście, że negatywnie oceniam Szymona Hołownię w roli marszałka Sejmu – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski.

Na zlecenie Rzeczpospolitej pracownia SW Research przeprowadziła sondaż dotyczące oceny wyboru Szymona Hołowni na marszałka Sejmu. Pozytywnie odpowiedziało prawie 52% respondentów. Negatywna ocena wyboru padła ze strony prawie 25% badanych. Leonard Krasulski stwierdził, że Hołownia to „człowiek, który przygotowuje się już do prezydenckiej kampanii wyborczej”.

Widać wyraźnie, że mu się sprzyja, ale to do pewnego czasu. Już niedługo Tusk powie stop

– powiedział.

Sejm wznawia posiedzenie jutro o godzinie 12.

Poseł PiS był pytany m.in. o misję tworzenia rządu przez Mateusza Morawieckiego. Premier mówił bowiem ostatnio, że „nie przedstawia pomysłów na trzecią kadencję Prawa i Sprawiedliwości”, ale „to jest pomysł na pierwszą kadencję Koalicji Polskich Spraw”. Parlamentarzysta podkreślił, że większość partii ma zbliżone spojrzenie na sprawy socjalne.

Byłyby nieco zbieżne z naszymi. W związku z tym, by załagodzić spór polityczny, premier postanowił zapożyczyć jakby te pomysły

– dodał.

Premier zapowiedział, że zgodnie z zadaniem powierzonym mu przez prezydenta Andrzeja Dudę w ciągu 7-8 dni przedstawi skład nowego rządu.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szóste zwycięstwo tenisistów stołowych Dekorglassu w sezonie

W meczu 8. kolejki Superligi tenisistów stołowych drugie zwycięstwo z rzędu, a szóste w sezonie odnieśli zawodnicy Dekorglassu Działdowo. Podopieczni Michała Dziubańskiego pokonali we własnej hali...

Zamknij
RadioOlsztynTV