DZIŚ: 10 °C pogoda dziś

Lekkoatletyczne MP: Kozłowski bez medalu, Zalewski znowu dominuje

Karol Zalewski (z prawej). Fot. Łukasz Węglewski

Wtorek Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce przyniósł naszemu regionowi złoty medal w biegu na 100 metrów. Karol Zalewski z AZS-u UWM Olsztyn wygrał czasem 10,29 sekundy (zobacz szczegóły).

Dziś medali nie było, bo Kacper Kozłowski w biegu na 400 metrów zajął czwarte miejsce, natomiast żeńska sztafeta 4×100 metrów dobiegła na dziewiątej pozycji.

Zbigniew Ludwichowski. Fot. Łukasz Węglewski

Bezkonkurencyjny w eliminacjach biegu na 200 metrów okazał się ponownie Karol Zalewski, który powoli zyskuje miano polskiego Usaina Bolta.

Kolejny dzień Mistrzostw Polski podsumowuje – w rozmowie z Piotrem Świniarskim – trener AZS-u UWM – Zbigniew Ludwichowski.

…..
9. KS AZS UWM Olsztyn (Paulina Ziółkowska, Karolina Ciesielska, Beata Milanowska, Aleksandra Szczerbaczewicz) – 48.93

Mężczyźni – 200 metrów (eliminacje)
1. Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) – 20.73

(pświn/łw)

Więcej w lekkoatletyka
Dwa medale lekkoatletów podczas HMP

To był niezły weekend dla lekkoatletów z Warmii i Mazur startujących w Sopocie w Halowych Mistrzostwach Polski. Karol Zalewski z AZS-u UWM Olsztyn zdobył w znakomitym...