Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekcja ekologii na ponad… 260 osób. Uczniowie z Elbląga trafili do Księgi Rekordów Polski

Fot. UM Elbląg

Największa lekcja ekologii przeprowadzona w Elblągu w ubiegłym roku została wpisana do Księgi Rekordów Polski. Odbyła się we wrześniu podczas Dnia Sprzątania Świata.

W elbląskiej Bażantarni, mimo brzydkiej pogody, zebrało się dokładnie dwustu sześćdziesięciu trzech uczniów, którzy wzięli udział w zajęciach na temat ograniczania ilości odpadów i segregacji. To już drugi rekord elbląskich uczniów, w 2018 roku na Dzień Ziemi ułożyli najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek – przypomina Daria Bieńkuńska z elbląskiego ratusza. Teraz podjęli się masowego udziału w lekcji ekologii, prowadzonej przez pracownicę Zakładu Utylizacji Odpadów.

Dodajmy, tę wielką, plenerową lekcję przygotowali pracownicy Departamentem Ochrony Środowiska elbląskiego Urzędu Miejskiego i Zakładu Utylizacji Odpadów przy wsparciu przyrodników z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Elbląg. Elbląg od lat prowadzi szeroko zakrojone zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży, za co był wielokrotnie nagradzany.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, Bażantarnia, Daria Bieńkuńska, rekord Polski
Kiedy poznamy dyrektora Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego?

Więcej chętnych do kierowania Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Minął termin składania ofert w konkursie na dyrektora tej instytucji. Dotychczasowy dyrektor Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego przeszedł na emeryturę. Olsztyński...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV