Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łatwiejszy dojazd do pracy, szkoły, przychodni. Kolejne połączenia w okolicach Elbląga

Fot. Adobe Stock

W Elblągu podpisano umowę z czterema przewoźnikami autobusowymi na całoroczny przewóz osób w powiecie elbląskim. Uruchomiono prawie pięćdziesiąt linii.

Dzięki nim mieszkańcy z mniejszych miejscowości mogą dotrzeć autobusem do pracy, szkoły czy przychodni. Dofinansowanie połączeń było możliwe dzięki funduszowi rozwoju przewozów autobusowych.

Wojewoda warmińsko-mazurski ogłasza nabór wniosków o objęcie dopłatą. Te jednostki samorządu terytorialnego, które ewentualnie chcą uczestniczyć w tym programie, składają wnioski o objecie dopłatą z funduszu. W powiecie elbląskim złożone zostały dwa takie wnioski i obydwa uzyskały pozytywną akceptację

– tłumaczyła naczelnik wydziału komunikacji i transportu starostwa powiatowego w Elblągu Emilia Bielaszewska.

00:00 / 00:00

Łączna wartość podpisanego kontraktu wynosi ponad pięć milionów złotych. Dzięki funduszowi rozwoju przewozów autobusowych udało się pozyskać wsparcie w wysokości ponad trzech milionów złotych.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komunikacja, połączenia
Są wykluczeni komunikacyjnie. „Ostatnie połączenia zniknęły 2 lata temu”

Żaden autobus nie dojeżdża do leżącego kilkanaście kilometrów od Olsztyna - Barczewka. Wielu mieszkańców ma problem z dotarciem do pracy czy szkoły. Brak połączenia komunikacyjnego to...

Zamknij
RadioOlsztynTV