Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są wykluczeni komunikacyjnie. „Ostatnie połączenia zniknęły 2 lata temu”


Żaden autobus nie dojeżdża do leżącego kilkanaście kilometrów od Olsztyna – Barczewka. Wielu mieszkańców ma problem z dotarciem do pracy czy szkoły.

Brak połączenia komunikacyjnego to poważny problem – mówi jedna z mieszkanek Barczewka.

Nie mamy żadnego połączenia z Olsztynem (…) i możliwości dostania się do lekarza. Rodzice uczennicy liceum, której nie mogą dowozić do szkoły, kupili hulajnogę elektryczną.

00:00 / 00:00

Ostatnie połączenia zniknęły, gdy 2 lata temu zaczęła się modernizacja drogi. W tym samym czasie niewykorzystana została połowa środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przeznaczonych na województwo warmińsko-mazurskie.

Na 2022 rok mamy na region prawie 64 miliony złotych, została jeszcze połowa. Wpłynęło 41 wniosków od 37 samorządów na łączną kwotę 32 milionów 120 tysięcy złotych. Dzięki temu, na ten moment, w województwie powstanie 290 linii autobusowych.

– mówi Beata Faltynowska, dyrektor wydziału infrastruktury i nieruchomości w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jeśli samorządy będą zainteresowane utworzeniem nowych połączeń autobusowych, to będą organizowane nabory uzupełniające. Do wykorzystania są jeszcze prawie 32 miliony złotych.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowksa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, komunikacja, autobusy, barczewski
Kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem Via Baltica. Otwarto odcinek Wysokie – Raczki

Pierwszy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego fragment Via Baltica został oddany do użytku. To odcinek Wysokie - Raczki. Inwestycja została zakończona 4 miesiące przed terminem. Odcinek drogi...

Zamknij
RadioOlsztynTV