Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Latem przyszłego roku rozpocznie się przebudowa drogi z Gołdapi do Ełku

Podpisano umowę na zaprojektowanie rozbudowy drogi nr 65 od granicy w Gołdapi do Ełku. Fot. GDDKiA

Prawie 9 milionów złotych będzie kosztować projekt rozbudowy drogi krajowej nr 65 od polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Gołdapi do Ełku.

Droga  łączy przejście graniczne w Gołdapi z Białymstokiem. Jak podał rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Karol Głębocki, wykonawcą projektów będzie firma Transprojekt Gdański. Firma za 8,9 mln zł w ciągu 15 miesięcy wykona projekty budowlane i wykonawcze dla siedmiu odcinków drogi krajowej nr 65.

Wciągu 39 miesięcy sporządzi dokumentację techniczno-środowiskową dla budowy obwodnicy miejscowości Gąski, która znajduje się w ciągu drogi numer 65.

Rozbudowa drogi między Gołdapią a Ełkiem będzie uzupełnieniem przeprowadzonych  prac. Na tej trasie zbudowano już obwodnice Olecka i Gołdapi oraz odcinki Kowale Oleckie – Gołdap. Zmodernizowana trasa połączy  polsko-rosyjską granicę z  Białymstokiem na Podlasiu.

Wykonawca ma przygotować dokumentację na rozbudowę drogi krajowej nr 65 do końca kwietnia 2019 roku tak, by w sierpniu 2019 r. mogły rozpocząć się prace budowlane. Zakończenie robót przewidziane jest w czerwcu 2021 roku.

Budowa obwodnicy Gąsek przewidziana jest na lata 2023 – 2024. Szacowany łączny koszt rozbudowy drogi to ponad 400 milionów złotych.

Podpisano umowę na zaprojektowanie rozbudowy drogi nr 65 od granicy w Gołdapi do Ełku. Fot. GDDKiA

Redakcja: BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Gołdap, modernizacja, droda
Miłośnicy dwóch kółek nie pogubią się już w ełckich lasach

Z myślą o miłośnikach dwóch kółek Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej przygotowało Przewodnik Rowerowy. To pierwsza taka publikacja dotycząca...

Zamknij
RadioOlsztynTV