Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasy Państwowe wspierają remonty dróg samorządowych

Michał Gzowski Fot. Lasy Państwowe

Lasy Państwowe wspólnie z samorządami remontują drogi. Chodzi o te, które są uszkadzane podczas prac leśnych i wywożenia drewna. Na ten cel w tym roku w całej Polsce przeznaczonych zostało ponad 100 milionów złotych.

Jak podkreślił gość Porannych Pytań Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych, to jeden z przejawów odpowiedzialności społecznej i biznesowej. Ostatnio taką umowę, na prawie milion zł, podpisało Nadleśnictwo Elbląg z powiatem elbląskim na modernizację drogi w gminie Milejewo. – Mamy świadomość jak taka pomoc jest potrzebna samorządom, wspieramy też inne działania – tłumaczył Michał Gzowski.

Lasy Państwowe zachęcają również do odwiedzin, noclegów czy survivalowych wypraw. Warunkiem bezpiecznego spędzania tam czasu jest zachowanie zasad bezpieczeństwa. Można też korzystać z grzybów, owoców czy ziół, ale tylko na własny użytek. Lasy Państwowe promują też dziczyznę. W tym celu wydały książkę Dary z lasu, w której można znaleźć przepisy na różne dania.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lasy Państwowe
Lasy Państwowe wsparły remont drogi w powiecie elbląskim

96 tysięcy złotych dofinansowania otrzymało Starostwo Powiatowe w Elblągu od Lasów Państwowych na remont drogi powiatowej z Pomorskiej Wsi do Kamiennika. Zadowolenia z remontu drogi nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV