Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasy, Jeziora, Rzeki – jezioro Niegocin


Radio Olsztyn na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W kolejnym odcinku audycji Lasy, Jeziora, Rzeki wybieramy się w rejs po jeziorze Niegocin.

Sternikiem i przewodnikiem Marka Lewińskiego i Przemka Getki jest Dariusz Luma z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jezioro Niegocin to jeden z najpopularniejszych akwenów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. U jego brzegu leżą między innymi Giżycko, Wilkasy, Bystry, Strzelce i Rydzewo. Ma 2604 ha powierzchni, co czyni je trzecim pod względem rozmiarów akwenem na Mazurach, a w najgłębszym miejscu ma prawie 40 metrów. Na środku Niegocina jest wielka mielizna, o której informują znaki kardynalne.

Po jeziorze Niegocin pływamy szybką łodzią ratunkową MOPR, która rozpędza się nawet do 70 km/h. To jednostka bardzo zwrotna, która pozwala na wymijanie żaglówek nawet w ciasnych kanałach. Posłuchaj o urokach jeziora Niegocin i zobacz, jak na tym zbiorniku radzi sobie ekipa Radia Olsztyn pod dowództwem Dariusza Lumy.

Posłuchaj audycji Lasy, Jeziora, Rzeki

Marek Lewiński
fot. Przemysław Getka

Marek Lewiński i Dariusz Luma
fot. P.Getka

Marek Lewiński i Dariusz Luma
fot. P.Getka

Jezioro Niegocin
fot. Przemysław Getka

MOPR Giżycko
fot. Przemysław Getka

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, rower, Niegocin, wycieczka, jeziora, wyprawa, motorówka, MOPR
Ratownicy wodni otrzymali dofinansowanie. Do kogo trafią pieniądze od wojewody?

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało 400 tysięcy złotych dofinansowania. Rozstrzygnięto ogłoszony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego konkurs na dodatkowe wsparcie ratownictwa wodnego i bezpieczeństwa nad wodą w województwie....

Zamknij
RadioOlsztynTV