Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Łączy ich chęć niesienia daru życia”. Krwiodawcy świętują i edukują

Fot. A. Skrago

Ponad 500 krwiodawców z Elbląga, Pasłęka i Braniewa świętuje Dni Honorowego Krwiodawstwa. Są zrzeszeni w 13 klubach oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu.

Wśród krwiodawców są przedstawiciele wielu grup zawodowych w różnym wieku. Jest sporo młodzieży, są żołnierze i nauczyciele.

Nie mają jakiejś wspólnej cechy, może prócz łączącej ich chęci pomagania. Ja zawsze mówię – jeżeli możesz oddać krew to zrób to, bo może ona komuś się przyda

– podkreśla Kazimierz Stańczyk, prezes elbląskiego PCK.

00:00 / 00:00

W czasie Dni Honorowego Krwiodawstwa członkowie Klubów HDK spotykają się we własnym gronie, odwiedzają szkoły i przedszkola, żeby prezentować swoją działalność i uczyć dzieci, czym jest dar krwi. Zachęcają też osoby dorosłe do włączania się do wspierania akcji.

W piątek w Elblągu odbędzie się doroczna gala, podczas której wyróżniający się krwiodawcy odbiorą nagrody i podziękowania.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew
„To najcenniejszy dar”. Policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oddali krew

Prawie 60 młodych policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oddało krew podczas wspólnej akcji WSPol i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Łącznie to...

Zamknij
RadioOlsztynTV