Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

L. Krasulski: Jarosław Kaczyński roztacza parasol ochronny nad naszym regionem

Konwencja wojewódzka PiS w Elblągu Fot. P. Getka

– Prezes Jarosław Kaczyński wciąż roztacza parasol ochronny nad naszym obszarem, a jest tak od wygranych dla niego wyborów w 1989 roku – przekonywał w Polskim Radiu Elbląg poseł Leonard Krasulski.

Lider listy kandydatów PiS na posłów w jesiennych wyborach do parlamentu przypomniał, że 34 lata temu otrzymał od Lecha Kaczyńskiego propozycję startowania do Senatu z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” wraz z wizją „zrównoważonego rozwoju” regionu elbląskiego, w tym ułatwiania młodzieży startu życiowego. Krasulski zaproponował wtedy, aby to Jarosław Kaczyński starał się o mandat senatora. Prowadził też z Kaczyńskim intensywną kampanię wyborczą, podczas której tę wizję promował.

Ta wizja została mi przedłożona przez Lecha (Kaczyńskiego) i kontynuowałem z Jarosławem. Do dzisiejszego dnia roztacza jakiś parasol nad tym obszarem. Jest niezwykle pomocny, bo nie było sił przebicia się wśród potrzeb, które Polska wówczas miała. Każdy chciał coś dla swojego województwa czy powiatu wnieść, załatwić. Skuteczność takich działań była dzięki parasolowi pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego

– wyjaśniał.

4 czerwca 1989 roku, w pierwszych po II wojnie światowej wolnych wyborach do polskiego Senatu i wolnych w 35 procentach wyborów do Sejmu, Komitet Obywatelski „Solidarność” wystawił w województwie elbląskim do Sejmu kandydaturę Edmunda Krasowskiego, a do Senatu Antoniego Borowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Zostali oni wybrani do parlamentu już w pierwszej turze wyborów.

Cieszę się, że udało mi się pozyskać do naszej drużyny posła Roberta Gontarza oraz wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę

– przyznał lider poseł Krasulski. Mówił tak o swoich konkurentach w jesiennych wyborach, gdy był pytany o najlepiej rokujących przedstawicieli młodego pokolenia w PiS.

W środę wieczorem w Elblągu odbyła się konwencja regionalna PiS z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W jej trakcie zaprezentowano kandydatów PiS z województwa warmińsko-mazurskiego do parlamentu. Krasulski stwierdził wtedy, że wizyta Kaczyńskiego jest ważnym wsparciem, które daje szanse na zdobycie przez PiS czterech mandatów w regionie elbląskim.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: M. Rudy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński na konwencji wojewódzkiej PiS w Elblągu

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji wojewódzkiej w Elblągu przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu z Warmii i Mazur. To m.in. minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, poseł Leonard...

Zamknij
RadioOlsztynTV