Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurtyny wodne pomogą elblążanom schłodzić się w upalny dzień

Kurtyna wodna w Elblągu. Fot. UM Elbląg

Na ulicach Elbląga pojawią się trzy kurtyny wodne. Pierwsza już stanęła na placu Dworcowym, jutro dwie kolejne znajdą się w okolicy placu Jagiellończyka. Pomogą w chwilowym schłodzeniu się, ale nie uchronią przed upałem.

Przy takiej pogodzie najlepiej zostać w domu albo szukać cienia, np. w parkach czy przy fontannach, które uwielbiają maluchy, dla których to najlepszy pomysł na letnią zabawę. Jednak dla osób starszych czy chorych taka pogoda może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego często ograniczają oni wyjście z domu w ciągu dnia. Upały są także groźne dla zwierząt, dlatego warto pamiętać o wystawieniu miski z wodą dla miejskich kotów czy ptaków.

Niestety, elblążanie nie mają możliwości schładzania się w przepływającej przez miasto rzece. Na całej jej długości obowiązuje zakaz pływania. Pilnują tego policja i straż miejska. Za łamanie przepisów można dostać mandat w wysokości do 250 zł.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, upał, kurtyna wodna, fontanna
Nad region nadciąga fala upałów. Słupki rtęci od jutra mają pokazywać ponad 30 stopni

Temperatury w regionie poszybują w górę. Na Warmii i Mazurach, dzisiaj, przedsmak tego, co będzie działo się weekend. Jak wyjaśnia Mateusz Zamajtys, synoptyk dyżurny Instytutu Meteorologii...

Zamknij
RadioOlsztynTV