Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurator oświaty wydał opinię w sprawie likwidacji szkół w gminie Pieniężno

Urząd Miasta w Pieniężnie. Fot. A.Pastuszka

Warmińsko-mazurski kurator oświaty wydał negatywną opinię w sprawie likwidacji dwóch szkół podstawowych w gminie Pieniężno.

Władze gminy chcą zamknąć szkołę w Pakoszach i Piotrowcu. Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas sesji Rady Miejskiej. Zdaniem burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo likwidacja placówek wynika m.in. z powodów edukacyjnych, społecznych, politycznych oraz ekonomicznych. Za reorganizacją oświaty w gminie opowiedziała się większość mieszkańców gminy. Uczniowie likwidowanych szkół naukę kontynuowali by Szkole Podstawowej w Pieniężnie.

Kurator oświaty twierdzi, że likwidacja szkół nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ znacznie wydłużyłaby się droga ucznia z i do szkoły. Poza tym do Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty wpływały liczne skargi od rodziców, którzy uważają, że szkoły dobrze realizują swoje zadanie. Opinia kuratora oświaty dla gminy jest wiążąca. W rozmowie z Radiem Olsztyn burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo zapowiedział, że będzie się od tej decyzji odwoływał do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

To drugie podejście gminy Pieniężno do likwidacji szkół podstawowych. Dwa lata temu gmina chciała zamknąć trzy szkoły. Zgody na to nie wydało wtedy Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła
Kilkadziesiąt tysięcy uczniów wróciło do zdalnej nauki. Obostrzenia na Warmii i Mazurach mają potrwać 2 tygodnie

40 tysięcy uczniów z Warmii i Mazur przeszło na naukę zdalną. Do swoich starszych kolegów dołączyły dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Województwo warmińsko-mazurskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV