Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt tysięcy uczniów wróciło do zdalnej nauki. Obostrzenia na Warmii i Mazurach mają potrwać 2 tygodnie

40 tysięcy uczniów z Warmii i Mazur przeszło na naukę zdalną. Do swoich starszych kolegów dołączyły dzieci z klas I – III szkół podstawowych.

Województwo warmińsko-mazurskie jest jedynym w kraju, w którym najmłodsi uczniowie znów uczą się zdalnie. W wyjątkowych przypadkach dzieci mogą jednak przychodzić do szkoły. Takie sytuacje zdarzają się zarówno w dużych, jak i mniejszych placówkach. Kilkoro takich uczniów jest w szkole w Pasymiu – informuje jej dyrektor Elżbieta Dyrda.

00:00 / 00:00

Również w największej szkole w Olsztynie – szkole podstawowej nr 30 kilkoro uczniów przychodzi na zajęcia do placówki – mówi jej dyrektor Anna Staryk.

00:00 / 00:00

Małgorzata Hochleitner z warmińsko-mazurskiego Kuratorium zapewnia, że szkoły były przygotowane do zdalnego nauczania już wcześniej.

00:00 / 00:00

Gdy przed dwoma tygodniami dzieci wróciły do szkoły bardzo się z tego powodu ucieszyły, radość była naprawdę ogromna. Nauka stacjonarna jest zdecydowanie lepsza, nauczyciel może lepiej wszystko dzieciom wytłumaczyć. Nie do przecenienia są też kontakty społeczne dzieci, które są ogromnie ważne. Niestety, wracamy do nauki zdalnej, mamy nadzieję, że tylko na 2 tygodnie

– powiedziała dyrektor SP 10 w Olsztynie Anna Żarczyńska.

Decyzją rządu do 14 marca w regionie obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się do 2 tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19. W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej. Zamknięte są także galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, maluchy, koronawirus, zdalna nauka, lockdown
Oddział covidowy w Giżycku wznowił pracę. Przyjmowani są pierwsi pacjenci

W szpitalu w Giżycku ponownie uruchomiono oddział covidowy. Przyczyną jest wzrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Oddział covidowy nie działał od 22 lutego. Teraz z...

Zamknij
RadioOlsztynTV