Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Którą szkołę średnią wybrać? Najlepsze placówki z Warmii i Mazur wyróżnione

Fot. fotolia.pl

Jaką szkołę wybrać? Przed tym pytaniem stają co roku tysiące uczniów. Pomóc mogą im w tym rankingi. W Olsztynie wręczono wyróżnienia najlepszym szkołom średnim na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu.

Edukacyjny miesięcznik Perspektywy od lat przygotowuje ranking szkół w całej Polsce i wskazuje te, których uczniowie mają największe szanse na odniesienie sukcesu. Ważne jest nie tylko to, jak uczniowie radzą sobie podczas  nauki w danej szkole, ale przede wszystkim, na ile powiedzie się egzamin maturalny, czy uda się wykorzystać ich potencjał na studiach i ostatecznie w pracy zawodowej.

Wśród tych najlepszych szkół z Warmii i Mazur znalazło się Liceum Ogólnokształcące nr 12 w Olsztynie oraz Technikum nr 8 w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Gala wręczenia nagród połączona została z konferencją dyrektorów szkół średnich.

Swoje wyróżnienia wręczył też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Tytuł „Chiron – szkoła z potencjałem” trafił do IV, I i V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Bartoszycach oraz do Zespołów Szkół Ekonomicznych w Olsztynie i Licealnych w Morągu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, liceum, ranking, Perspektywy
„W tym roku wydamy ponad 260 milionów złotych na oświatę” – zapowiadają władze Elbląga

Elbląg nie oszczędza na szkołach - tak na argumenty przedstawicieli rządu o niedofinansowaniu wydatków na edukację odpowiada prezydent Witold Wróblewski. W tym roku Elbląg na oświatę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV