Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto utworzy nowy rząd po wyborach? Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. K. Ośko

O możliwościach utworzenia nowego rządu, zmianie na stanowisku marszałka województwa oraz o sprawach europejskich mówili w audycji My, Wy, Oni przedstawiciele partii politycznych. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Łukasz Zbiciak – Konfederacja
  • Władysław Mańkut – Nowa Lewica
  • Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska
  • Damian Godziński – Prawo i Sprawiedliwość

Kto utworzy nowy rząd po wyborach? Prezydent Andrzej Duda mówił w ubiegłym tygodniu, że są dwie siły polityczne i obie twierdzą, że mają większość. Jak to możliwe? Czy PiS ma szansę przekonać kogoś do siebie? Kolejnym tematem były zmiany w województwie warmińsko-mazurskim. Marszałek Gustaw Marek Brzezin został senatorem. Kto go zastąpi? Kto będzie nowym wojewodą?

W ubiegłym tygodniu komisja spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego zatwierdziła projekt zmian w europejskich traktatach. Najważniejsze – zniesienie prawa weta państw członkowskich, zmniejszenie liczby unijnych komisarzy, rozszerzenie listy spraw, w których to władze europejskie, a nie krajowe będą miały ostatnie słowo. Niektórzy wieszczą koniec niepodległych państw. Jaki jest cel tych zmian zdaniem gości rozmowy?

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w WY, my, oni, Jarosław Słoma, Władysław Mańkut, Sylwia Jaskulska, Andrzej Piedziewicz, Damian Godziński
Liderzy Nowej Lewicy podsumowali kampanię wyborczą

Liderzy list wyborczych Nowej Lewicy okręgów 34 i 35 podsumowali w Olsztynie kampanię wyborczą. Szef sztabu wyborczego Władysław Mańkut ocenił kończący się przedwyborczy wyścig do Sejmu...

Zamknij
RadioOlsztynTV