Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kształcą, rozwijają zainteresowania i przygotowują do dorosłości. Wojewoda odznaczył pedagogów z regionu

Nauczyciel – zawód wymagający nie tylko posiadania olbrzymiej wiedzy z danej dziedziny, ale również kreatywności i cierpliwości. Dziś  wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uhonorował pedagogów z naszego regionu za sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków oraz za długoletnią pracę.

– Jest to zawód niezwykle potrzebny, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Oczywiście dom rodzinny jest podstawową siłą pedagogizującą, ale szkoła jest na drugim miejscu – podkreśla warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

– Bycie wychowawcą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących jest to praca z powołania. Bardzo lubię swój zawód, choć przyznaję, że nie należy on do łatwych – powiedziała Aneta Gregor-Stocka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Olsztynie.

00:00 / 00:00

– Walczymy z tym, żeby odciągać dzieci i młodzież od komputerów, lecz w obecnych czasach nie jest to takie proste. Pandemia i nauczanie zdalne niestety także przyczyniły się do tego, że dzieci częściej spędzały czas przed komputerami – przyznaje Ewa Rostkowska, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie.

00:00 / 00:00

– Rola nauczyciela jest niezwykle ważna. Nauczyciele uczą młodego człowieka nie tylko tej podstawowej wiedzy, ale również pokażą, jak te informacje dobierać prawidłowo i wykorzystać w odpowiedni sposób – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski odznaczył w sumie ponad 130 nauczycieli z całego regionu.

 

Autor: P. Świniarski
Zdjęcia: P. Getka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, nauczyciel, Artur Chojecki
Jak uczniowie – byli i obecni – wspominają swoich nauczycieli? Posłuchaj uczestników sondy

Przekazują wiedzę, spędzają z naszymi dziećmi niemal połowę dnia. Mówi się nawet, że są drugimi rodzicami - dziś Dzień Nauczyciela, a oficjalnie - Dzień Edukacji Narodowej....

Zamknij
RadioOlsztynTV