Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Już ćwierć wieku jej działania wpisują się w życie regionu

Fot. D. Grzymska

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej uczciła swój 25-letni jubileusze. Z tej okazji odbyła się msza święta i różaniec w Bazylice Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie oraz konferencja w kaplicy Domu Pielgrzyma.

Zarówno homilię podczas mszy jak i wykład wygłosił ksiądz prof. dr hab. Tadeusz Borutka z diecezji bielsko-żywieckiej, jeden z inicjatorów reaktywacji Akcji Katolickiej w Polsce przed 25 laty. Pierwszy prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej i długoletni pracownik naszej rozgłośni Zenon Złakowski podkreślał, że do reaktywowania tej organizacji przyczynił się Jan Paweł II.

00:00 / 00:00

Obecny prezes Wojciech Ruciński przyznaje, że choć nie udało się zrealizować wszystkich planów, to Akcja Katolicka poprzez swoje działania wpisała się na stałe w życie naszego regionu. Sztandarowymi wydarzeniami, organizowanymi przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej jest wenta dobroczynna i sztafeta do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

00:00 / 00:00

Była prezes Akcji Katolickiej Bożena Ulewicz podkreślała, że prawdziwą działalnością tej organizacji jest praca, która na pozór jest niewidoczna. To praca formacyjna, która polega na kształtowaniu charakteru i osobowości świadomego chrześcijanina.

00:00 / 00:00

W mszy świętej uczestniczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: senator Bogusława Orzechowska i poseł Zbigniew Babalski. Był też wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który należy do Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej i który podkreślał, że osoby te działają w oparciu o wartości wypływające z chrześcijaństwa i które pomagają tak kształtować życie społeczne, aby było sferą dobra wspólnego dla wszystkich.

00:00 / 00:00

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej liczy około 200 członków. Przez 25 lat swojej działalności zebrała ponad 600 tysięcy złotych na pomoc najuboższym i wykluczonym społecznie.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w sztafeta, jubileusz, Popiełuszko, Artur Chojecki, Zenon Złakowski, wenta dobroczynna, Akcja Katolicka, Bożena Ulewicz, Wojciech Ruciński
Jubileusz Radia Olsztyn

W czasie ostatniej "Dziecinady" postanowiliśmy zabrać Was w wycieczkę po naszej rozgłośni. Wszystko z okazji naszych 69 urodzin Radia Olsztyn. Po radiu oprowadził nas dziennikarz Dominik...

Zamknij
RadioOlsztynTV