Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ks. Andrzej Luter o „Klerze” Wojciecha Smarzowskiego: Nie da się zrobić filmu o Kościele odchodząc od tematu wiary

Kadr z filmu Kler

Gościem Łukasza Adamskiego w audycji Okno na Kulturę był ks. Andrzej Luter, który jest kapłanem od ponad 30 lat. W kościele widział on prawie wszystko i dużo głębiej może opowiedzieć o tym, czy film Smarzowskiego sprawdza się jako obiektywny obraz kościoła katolickiego.

Głównym tematem audycji był najbardziej kontrowersyjny film, który ostatnio pojawił się na naszych ekranach czyli „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Ks. Andrzej Luter obejrzał ten film razem z Łukaszem Adamskim na Festiwalu w Gdyni. Obaj napisali swoje recenzje o tym filmie (dosyć krytyczne ). Obaj są w mniejszości krytyków filmowych – uważają, że Smarzowski z różnych względów nie zrobił filmu tak dobrego jakbyśmy chcieli o trudnych problemach dotyczących kościoła. Recenzja ks. Andrzeja Lutra jest dostępna na portalu wiez.com, a Łukasza Adamskiego na portalu wpolityce.pl.

Dlaczego Wojciech Smarzowski w ogóle postanowił w taki, a nie w inny sposób porozmawiać o wszystkich kontrowersyjnych kwestiach, które dotyczą kościoła. Dlaczego w taki, a nie w inny sposób dotknął drażliwych tematów, jak pedofilia i alkoholizm wśród duchowieństwa?

Czy „Kler” Smarzowskiego jest prawdziwym obrazem Kościoła?

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w okno na kulturę, Wojciech Smarzowski
To będzie bardzo kontrowersyjny film! Znamy datę premiery „Kleru” Smarzowskiego

  Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Jacek Braciak w nowym filmie Wojtka Smarzowskiego.  „Kler" w kinach od 28 września. Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV