Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Jurgiel o wyborach do Parlamentu Europejskiego: Część wyborców zagłosuje na celebrytów

Krzysztof Jurgiel. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Prawu i Sprawiedliwości będzie trudno zdobyć dwa mandaty do Europarlamentu w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie – przyznał w Porannych pytaniach były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Krzysztof Jurgiel startuje z drugiego miejsca listy wyborczej PiS w tym okręgu. Jedynką jest obecny europoseł Karol Karski. Krzysztof Jurgiel przyznaje, że są niewielkie szanse, by obaj uzyskali mandaty.

To mało realne, dlatego, że ta ordynacja wyborcza, która jest obecnie daje szanse województwom, gdzie jest duża frekwencja. W naszym okręgu ostatnio było niecałe 20 procent, co powoduje, że mamy tylko jeden mandat. Drugi mandat będzie miała z pewnością koalicja.

Wyborcze starcie ze znanym sportowcem może nie być łatwe – mówił kandydat PiS do Europarlamentu Krzysztof Jurgiel. W okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie na liście Koalicji Europejskiej pierwsze miejsce ma był piłkarz Jagiellonii i były reprezentant Polski Tomasz Frankowski. Krzysztof Jurgiel przyznaje, że taki przeciwnik może być trudny.

Chciałbym, aby wyborcy patrzyli na to, kto ma jakie dokonania, co robił i co może reprezentować w poszczególnych tematach. Niestety część wyborców patrzy na tak zwanych celebrytów. Tomasz Frankowski ma pewnie wiedzę, ale bezpośrednio nie zajmował się zagadnieniami, które dotyczą gospodarki wynikającej z polityki Unii Europejskiej.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 26. maja.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Krzysztofem Jurgielem

Krzysztof Jurgiel. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, mandat, Warmia i Mazury, głosowanie, Podlasie, kampania, europarlament, Krzysztof Jurgiel
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcali w Olsztynie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Moim atutem jest wieloletnie doświadczenie - przekonywał w Olsztynie kandydat PiS do Europarlamentu Krzysztof Jurgiel. Wieloletni parlamentarzysta i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel startuje z drugiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV