Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Oni walczyli o wolną i niepodległą Polskę”. Żołnierze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz kombatantów

Żołnierze wspierają kombatantów

Żołnierze 1. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Unifil zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przekazali na rzecz kombatantów.

Zebrane fundusze zostały przekazane Stowarzyszeniu im. generała brygady Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, które wspiera bohaterów. Środki zostaną przeznaczone na zakup obiadów, niezbędnych produktów do życia i leków.

Oni walczyli o wolną iniepodległą Polskę, ryzykowali życie za ideały i wartości, według których wychowali ich rodzice. Więzieni w ubeckich katowniach, niejednokrotnie cudem unikając śmierci, nigdy się nie poddali. Jesteśmy im winni pamięć i ogromny szacunek

– opowiada żołnierz 1. zmiany PKW Unifil w Libanie. W dostarczeniu pomagają żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której działa powołany przez Dowódcę Brygady – Zespół do spraw kombatantów.

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają osoby starsze. Fot. DWOT

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, żołnierze, zbiórka, posiłek, kombatanci
To ostatnie godziny na wnioskowanie o zwolnienie z płacenia składek. ZUS umorzył już 11 miliardów złotych

Jeszcze tylko dzisiaj przedsiębiorcy mogą wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wniosek może obejmować umorzenia za 3 miesiące - marzec, kwiecień...

Zamknij
RadioOlsztynTV