Kręci ich bezpieczeństwo w lecie. Ruszyła policyjna akcja na wakacje

Fot. P. Getka
Wraz z wakacjami ruszyła policyjna akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. To inicjatywa mająca zwiększyć bezpieczeństwo podczas letnich miesięcy.
Policjanci będą przeprowadzać spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, w trakcie których będą informować jak w bezpieczny sposób zachowywać się nad wodą, w górach, podczas wycieczek oraz w miejscu swojego zamieszkania. Akcja jest skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do osób dorosłych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie rekreacji
– powiedział podkomisarz Bartłomiej Smarz z policji w Nowym Miście Lubawskim.
W promowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa ma pomóc specjalny konkurs.
Konkursu ma zobrazować bezpieczny sposób zachowania osób przebywających nad wodą, uprawiających różne formy rekreacji w górach oraz w trakcie wypraw rowerowych i pieszych. Podczas tworzenia prac i nagrywania spotów należy w szczególności uwzględnić bezpieczeństwo osób korzystających z różnych aktywnych form wypoczynku w trakcie letniego sezonu
– dodał.
Konkurs jest adresowany do indywidualnych osób oraz maksymalnie trzyosobowych zespołów. Jego uczestnicy mogą mieć od 5 do maksymalnie 16 lat. Informacje na temat szczegółów konkursu, regulaminu oraz nagród, które można w nim wygrać, są dostępne na stronie internetowej polskiej policji.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy





























