Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kościół i cerkiew na rozkładzie włamywacza z Górowa Iławeckiego. Straty wyniosły ponad 5 tysięcy złotych

Fot. Fotolia.pl

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali włamywacza, który okradał i dewastował świątynie.

Jego celem były kościół i cerkiew w Górowie Iławeckim – mówi oficer prasowy bartoszyckiej policji młodszy aspirant Marta Kabelis:

Sprawca działając pod osłoną nocy, wybijał szyby w kościelnych oknach, wchodził do środka niszcząc przy tym witraże, obrazy, kinkiety, czy freski. Jego łupem padały pieniądze z kościelnych skarbon. Policjanci ustalili kto może stać za włamaniami. 31 – letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego został zatrzymany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Chociaż ciężko określić ilość skradzionych pieniędzy, to wartość zniszczeń jakie poczynił jest znana i wynosi ponad pięć tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Mężczyzna przyznał się do winy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu włamywacza na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do dziesięciu lat więzienia, za wandalizm – do pięciu lat.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, kościół, więzienie, włamywacz, włamania, cerkiew
Składał 14-latce propozycje seksualne. Były szef elbląskiego sztabu skazany

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu skazany za składanie 14-letniej dziewczynce seksualnych propozycji. Płk Robert O. dostał karę roku więzienia w zawieszeniu na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV