Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus na koloniach, w sklepie i wśród wypoczywających na Mierzei

Wśród personelu kolonii zorganizowanej w powiecie olsztyńskim, służby sanitarne potwierdziły trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Kolonia została rozwiązana, a dzieci przebywają na kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzei Wiślanej.

We wtorek w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 34 przypadki zakażenia (resort zdrowia podał, że 32, ale 2 kolejne potwierdzono już po złożeniu raportu do resortu). Zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19

– poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu. Janusz Dzisko wyjaśnił, że wśród zakażeń odnotowanych we wtorek są osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie oraz sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim. – Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe – przyznał Dzisko. Przypadki zakażenia odnotowano u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej i wszystko na to wskazuje, że to tam się zakazili.

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim.

Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę

– powiedział Dzisko

Dyrektor sanepidu przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań województwa mazowieckiego są umieszczone te osoby.

Na Warmii i Mazurach od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba – 34 osoby – to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obóz, kolonia, uwaga, pilne
Jedna osoba zmarła, u kolejnych 32 z Warmii i Mazur wykryto zakażenie koronawirusem. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

W szpitalu w Elblągu zmarła kobieta zarażona koronawirusem. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, 85-letnia mieszkanka powiatu piskiego miała choroby współistniejące. Na Warmii i Mazurach potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV