Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna osoba zmarła, u kolejnych 32 z Warmii i Mazur wykryto zakażenie koronawirusem. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W szpitalu w Elblągu zmarła kobieta zarażona koronawirusem. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, 85-letnia mieszkanka powiatu piskiego miała choroby współistniejące. Na Warmii i Mazurach potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u kolejnych 32 osób. Dwie osoby wyzdrowiały.

Potwierdzona dziś liczba zachorowań na COVID-19 w naszym regionie jest dobowym rekordem zakażeń od początku pandemii. Aż 21 stwierdzono w powiecie działdowskim, gdzie do zakażenia doszło podczas wesela. Kolejni zakażeni to: po 3 osoby z powiatów olsztyńskiego i ostródzkiego oraz Elbląga, a także po jednej osobie z Olsztyna i powiatu bartoszyckiego.

Zmarła 85-letnia kobieta z powiatu piskiego, która była hospitalizowana w Elblągu. Miała choroby współistniejące. Wyzdrowiały dwie osoby z powiatów ostródzkiego i szczycieńskiego.Od początku pandemii w regionie odnotowano 528 zakażeń i warmińsko-mazurskie pozostaje województwem, w którym jest najmniej chorych na COVID-19 w Polsce i najmniej zmarłych na tę chorobę – 3 osoby. Ponadto w regionie wyzdrowiało 290 osób.

W całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły COVID-19 u dalszych 551 osób. Łącznie wykryto dotąd 52 961 przypadków – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło 12 osób; w sumie odnotowano 1821 zgonów.Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: śląskiego (128), małopolskiego (71), łódzkiego (51), mazowieckiego (50), wielkopolskiego (38), kujawsko-pomorskiego (34), warmińsko-mazurskiego (32), pomorskiego (30), dolnośląskiego (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2).

Ministerstwo przekazało też we wtorek, że zmarło 12 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 56 do 93 lat. Zgony miały miejsce m.in. w Elblągu, Łodzi, Zgierzu, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie i Poznaniu. Większość zmarłych osób miała – jak podało MZ – choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało w poniedziałek o 619 nowych przypadkach, w niedzielę o 624, w sobotę o 843 przypadkach, w piątek o 809, w czwartek o 726, w środę o 640.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, uwaga, pilne
Konserwacja nadajnika na Pieczewie. Mogą wystąpić przerwy w odbiorze programu Radia Olsztyn

Na olsztyńskim Pieczewie prowadzone są prace związane z konserwacją nadajnika radiowo-telewizyjnego. W związku z tym do godziny 17 mogą wystąpić przerwy w nadawaniu programu Radia Olsztyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV