Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koordynatorki olsztyńskiego Strajku Kobiet rezygnują z administrowania profilem w mediach społecznościowych

Fot. Przemysław Getka

Internetowe koordynatorki Strajku Kobiet w Olsztynie zrezygnowały z administrowania profilem facebookowym grupy protestujących.

Koordynatorki wydały oświadczenie w tej sprawie.

Nie odpowiada nam radykalizm i wydarzenia, które nawiązują do praktyk ruchów narodowych np. race na protestach; ataki na policję w Olsztynie, która naszym zdaniem dotychczas zachowywała się bezstronnie; zdarzające się ataki na budynki sakralne; brak odpowiedzialności za udział młodzieży niepełnoletniej w protestach

– napisało pięć koordynatorek grupy w mediach społecznościowych: Iwona Jopek, Iza Żukowska, Renata Piekarczyk, Anita Osowska i Teresa Astramowicz–Leyk.

Radna sejmiku województwa z klubu Koalicji Obywatelskiej, Teresa Astramowicz-Leyk, nie chciała komentować decyzji o rezygnacji z prowadzenia facebookowej grupy olsztyńskiego strajku kobiet.

W Olsztynie protesty Strajku Kobiet odbywają się co kilka dni. Najliczniejszy protest zgromadził kilkanaście tysięcy osób. Ostatni odbył się w poniedziałek.

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, facebook, Teresa Astramowicz-Leyk, strajk kobiet
Narodowa kwarantanna, komu zagraża strajk kobiet i wybory prezydenckie w USA. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Czy czeka nas lockdown, komu zagraża Ogólnopolski Strajk Kobiet i Ameryka po wyborach prezydenckich - to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Jej gospodarzem był Krzysztof...

Zamknij
RadioOlsztynTV