Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrolując dbają o nasze interesy. Inspektorzy handlowi sprawdzają jakość produktów i usług

Fot. Fotolia.com

Około tysiąca kontroli rocznie przeprowadza Inspekcja Handlowa w województwie warmińsko-mazurskim.

Kontrolerzy sprawdzają m.in. jakość węgla, paliwa, zabawek dla dzieci, zgodność składu tkanin z metką, narzędzia i części samochodowe. Jak mówi warmińsko-mazurski inspektor Krzysztof Wojciechowski, w tym roku kontrolowane będą także usługi świadczone przez wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego.

Inspektorzy handlowi współpracują z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wspólnie opracowując badania porównawcze takich produktów jak np. pieluchy, płyny do mycia naczyń, tabletki do zmywarek czy proszki do prania. Jak mówi Krzysztof Wojciechowski, kontrolerzy weryfikują także informacje umieszczone na etykietach poszczególnych produktów.

Tymczasem, w połowie ubiegłego roku kontrole jakości żywności prowadzone Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, i to ona obecnie weryfikuje zgodność składu produktu z informacją na etykiecie.

 

Autor: I.Malewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrola, inspektor, inspekcja handlowa
Kontrola w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie. Wyjaśnienia wymaga zaszczepienie starosty

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kontrolę w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie. W czasie szczepień osób z grupy zero, na COVID-19 zaszczepił się tam starosta - Jarosław Matłach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV