Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkurs „Położna na medal”. Laureatki pracują w naszym regionie

Fot. Adobe Stock

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego „Położną na medal”. Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w minionej edycji zmagań. Drugie miejsce zajęła Urszula Piskorska ze Szczytna.

Konkurs to element kampanii społecznej, która z jednej strony uświadamia pacjentom wagę pracy położnej, zakres jej kompetencji i odpowiedzialności, a z drugiej – przyczynia się do wzrostu świadomości położnych, że oczekiwania pacjentów dotyczące ich pracy są wysokie, a utrzymywanie wysokich standardów opieki okołoporodowej – niezbędne dla należytego wykonywania zawodu.

Była to ósma edycja konkursu

Co rok wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa. Mogą zgłosić się same, albo przez swoje pacjentki oraz ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne – pacjent albo jego rodzina może oddać tylko jeden głos. Położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie uzyskała łącznie 711 wskazań. Tak Małgorzata Drężek-Skrzeszewska skomentowała swój wynik.

Tytuł „Położna na medal” jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens. Zwłaszcza, że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej.

– czytamy na stronie internetowej szpitala.

Kolejne miejsca na podium zajęły Urszula Piskorska ze Szczytna oraz Monika Całko z Nowej Soli.

Kolejne wyróżnienie dla położnej z Olsztyna

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim, jest asystentem w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkolę rodzenia oraz świadczy usługi położnicze. Od ponad trzech lat przyjmuje porody domowe.

To kolejny triumf przedstawicielki szpitala wojewódzkiego w tej ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej. W jej czwartej edycji najlepsza okazała się Elżbieta Wójtowicz, pracująca w bloku porodowym olsztyńskiej placówki.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska. Fot. poloznanamedal.info

Urszula Piskorska. Fot. poloznanamedal.info

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV