Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkurs IPN pomoże poznać twórczość Żołnierzy Wyklętych

fot. PAP/Rafał Guz

Instytut Pamięci Narodowej w Olsztynie rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do drugiego konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych „Na znojną walkę”.

Celem konkursu jest zapoznanie uczestników z losem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, poprzez ich twórczość – mówi Wioletta Wróbel z olsztyńskiej delegatury IPN.

Żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego stawiali opór sowietyzacji Polski.

00:00 / 00:00

Pieśni partyzanckie towarzyszyły antykomunistycznym powstańcom w ich codziennej walce. Niosły im pocieszenie i wiarę. Są nie tylko źródłem historycznym. Ukazują też codzienność i ogromny patriotyzm.

00:00 / 00:00

Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać uczniowie i studenci.

Konkurs jest skierowany zarówno do uczniów szkoły podstawowej, ponadpodstawowej jak i studentów województwa warmińsko-mazurskiego. Spośród zaproponowanych przez organizatora utworów, które znajdują się w regulaminie uczestnik wybiera jeden i recytuje go w warunkach domowych lub szkolnych. Efekty przysyła na adres delegatury IPN w Olsztynie, ul. Jagiellońska 46.

00:00 / 00:00

Przystępując do konkursu należy wybrać jeden z siedemnastu utworów zamieszczonych w regulaminie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 1 marca 2023 roku.

00:00 / 00:00

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia przyszłego roku.

Żołnierze Wyklęci. Fot. ipn.gov.pl

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, żołnierze wyklęci, recytacja
„Strażnik lasu” zwycięzcą konkursu fotograficznego „Pejzaż Polski”

Gdzie można spotkać nocne marki? Jak wygląda strażnik lasu? Co można zobaczyć wczesną wiosną na Warmii? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konkursu fotograficznego "Pejzaż Polski"....

Zamknij
RadioOlsztynTV