Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Koniec sprawy mechanika z okolic Bartoszyc. Mężczyzna odpowiadał przed sądem za wymianę „niefiskalnej” żarówki

Sędzia Danuta Hryniewicz. Fot. M. Kwiatkowska

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakończył dziś sprawę, która zaczęła się rok temu w warsztacie samochodowym w Sędławkach koło Bartoszyc. Sprawa dotyczy mechanika, który wymienił żarówkę w aucie nie wydając paragonu fiskalnego.

Mechanik Cezary S. został obwiniony o to, że 24 listopada 2017 r. w warsztacie samochodowym dokonał sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej usługi polegającej na wymianie żarówki w pojeździe.

Kasa była już zamknięta przez właściciela zakładu, ale pracownicy nadal reperowali auta. Wtedy do zakładu weszły panie, które poprosiły o pomoc i wymianę żarówki. Chwilę później pracownice urzędu skarbowego zaproponowały mandat w wysokości 500 złotych za to, że za wymianę żarówki nie został wystawiony paragon fiskalny.

Sąd w Bartoszycach najpierw bez przeprowadzania rozprawy uznał pracownika winnym wykroczenia, lecz odstąpił od wymierzenia mu kary. Jednak z takim wyrokiem nie zgodziła się naczelniczka Urzędu Skarbowego w Bartoszycach, złożyła odwołanie. Wówczas sąd zdecydował o prowadzeniu postępowania dowodowego. Po raz drugi sąd w Bartoszycach podtrzymał wcześniejszy wyrok.

Naczelniczka Urzędu Skarbowego w Bartoszycach ponownie złożyła apelację i domagała się ukarania mechanika grzywną, jednak w minionym tygodniu apelację wycofała. Sprawa została dziś zatem zakończona bez ponownego rozpoznania.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, rozprawa, mechanik, żarówka
Sąd skazał ostatnich uczestników zamieszek w Ełku. Wśród nich był radny powiatowy

Radny powiatowy Tomasz B.– 40 tys. zł grzywny, pozostali - wyroki ograniczenia wolności, większość w zawieszeniu i prace społeczne. Sąd Rejonowy w Ełku wydał wyrok wobec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV