DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Koniec sezonu Indykpolu AZS-u Olsztyn. Akademicy zajęli 8. miejsce w PlusLidze

Ostatni mecz sezonu 2022/2023 Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Iławie ze PSG Stalą Nysa 0:3. Akademicy zajęli 8. miejsce w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Rywalizacja o 7. miejsce rozpoczęła się w Nysie od wygranej 3:1 miejscowej Stali. Według regulaminu rozgrywek PlusLigi walka o miejsca 7-8 odbywa się do 2 wygranych. W przypadku remisu rozgrywa się tzw. złoty set do 15 punktów.

W pierwszym secie spotkania w Iławie siatkarze Javiera Webera zaliczyli falstart, przegrywając inauguracyjną partię 16:25. Do pierwszej szóstki powrócił w tym meczu rozgrywający Grzegorz Pająk.

Początek drugiej partii to znacznie lepsza gra akademików, którzy wypracowywali przewagę nad gośćmi (6:2), ale niedługo cieszyli się takim wynikiem. Za parę minut na tablicy wyników był remis 7:7. Od stanu 14:16 rozkręcili się zawodnicy z Nysy – ich przewaga stale rosła (15:20; 16:23). I znów to oni triumfowali – 25:17.

O trzeciej partii siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Błędy w przyjęciu, błędy w ataku i zawodnicy Daniela Plińskiego wyszli na prowadzenie 6:1, a po chwili było już 2:9 i już tylko gorzej… Goście powiększali prowadzenie, a gospodarze oddawali pola swoim przeciwnikom. Akademicy zaczęli odrabiać ogromne straty przy piłce meczowej dla zespołu Stali, ale to nie wystarczyło. Ostatni set zakończył się wynikiem 14:25.

Indykpol AZS Olsztyn kończy sezon 2022/2023 na 8. miejscu PlusLigi.