Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Koniec ferii nie oznacza końca policyjnych kontroli


Zakończyły się ferie zimowe uczniów z Warmii i Mazur. Na drogach trwa jednak policyjna akcja „Bezpieczne ferie”.

– Potrwa do końca sezonu – zapowiedział oficer prasowy prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie asp. Tomasz Markowski.

Spodziewamy się, że młodzież z innych regionów może nie tylko być przewożona autokarami przez nasze województwo, ale być może będzie też spędzać tutaj zimowy wypoczynek. Dlatego organizatorzy takich zimowisk mogą spodziewać się tego, że policjanci będą kontrolować pojazdy, ale też miejsca, w których będą przebywać. Według wstępnych danych, podczas tych ferii, nie odnotowaliśmy na Warmii i Mazurach zdarzeń, które stanowiłyby bezpośrednie zagrożenie dla dzieci i młodzieży w związku z zimowym wypoczynkiem.

00:00 / 00:00

Policjanci będą sprawdzać też auta osobowe, trzeźwość kierowców, jak przewożą pasażerów i czy zachowują rozsądek na drogach.

Funkcjonariusze przekazali, że ferie w województwie warmińsko-mazurskim były wyjątkowo bezpieczne. Nie notowano wypadków z udziałem dzieci na zamarzniętych akwenach, nie było również tragicznych w skutkach „dzikich kuligów”. Mniej było również wypadków. Zginęły w nich jednak cztery osoby. Na Warmii i Mazurach na czas ferii były 204 zgłoszenia zorganizowanego wypoczynku, w którym uczestniczyło ok. 6,5 tysiąca dzieci.

Autor: J. Golon / M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ferie, bezpieczeństwo, wypoczynek
Elektroniczna zapora na granicy z Rosją. Wiemy kiedy rozpoczną się prace

Budowa bariery elektronicznej z system czujników i kamer na granicy z obwodem kaliningradzkim powinna się rozpocząć w marcu - poinformowała porucznik Anna Michalska z Komendy Głównej...

Zamknij
RadioOlsztynTV