Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Kongres Lewicy w Olsztynie. „Polska nie jest przygotowana na obecny i nadchodzący kryzys”

Fot. M.Kwiatkowska

Podczas kongresu Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg mówili o nowym pakiecie ustaw, których projekty przedłożą w Sejmie tej jesieni.

Padły też mocne słowa pod adresem PiS i Zjednoczonej Prawicy. Ludzie umierają, a wy się kłócicie – mówił Włodzimierz Czarzasty.

00:00 / 00:00

Państwo polskie to obecnie atrapa z dykty, trzeba przywrócić sprawne działanie państwa – stwierdził Adrian Zandberg.

00:00 / 00:00

– Proponowane przez Lewicę projekty ustaw dotyczą kompleksowego przygotowania państwa do rzeczywistości pandemicznej, a także tego, co po pandemii. Musimy być przygotowani, kiedy nadejdzie kryzys, a to samorząd ma teraz największy problem z przygotowaniem do walki z COVID 19 – podkreślała Monika Falej, warmińsko-mazurska posłanka Lewicy. – W pakiecie naszych propozycji ustaw jest też mowa o wsparciu samorządu – dodała Falej.

00:00 / 00:00

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka zapowiedziała podczas Kongresu Lewicy w Olsztynie, że odbędzie się odrębne posiedzenie Senatu poświęcone noweli ustawy o ochronie zwierząt. Zapewniła, że Senat chce wysłuchać wielu głosów społecznych w tej (budzącej kontrowersje – przyp.red.) sprawie.

Kongres w Olsztynie to trzeci z zaplanowanych 16, które zakończy kongres krajowy Lewicy – 21 listopada w Warszawie.

Fot. M.Kwiatkowska

Fot. M.Kwiatkowska

Fot. M.Kwiatkowska

 

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerowska-Chromy/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lewica, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty
Marcin Kulasek o rekonstrukcji rządu: „To walka o stołki”. Jerzy Małecki: „Toczą się dyskusje wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy”

Na temat nowej strategi walki z pandemią koronawirusa dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn, posłowie: Jerzy Małecki z PiS i Marcin Kulasek z Lewicy. Strategia zakłada...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV