Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konferencja „Nutrikosmetologia Prozdrowotna”. Jakie czynniki mają wpływ na skórę?

Fot. Fotolia

W Olsztyńskiej Szkole Wyższej już szósty raz spotkali się specjaliści z różnych dziedzin ze studentami m.in. kosmetologii. W programie konferencji „Nutrikosmetologia prozdrowotna” znalazły się m.in. wykłady i prelekcje dot. substancji antyoksydacyjnych i bakterii probiotycznych.

– Podczas dyskusji poświęconej wpływowi żywności na ludzką cerę udowadniano, że wiemy sporo, ale nadal popełniamy grzechy przeciwko naszej skórze – powiedziała dr inż. Małgorzata Kuśmierczyk z UWM; specjalista żywienia człowieka.

To jest jadanie tłuszczów przetworzonych, poddawanych obróbce termicznej. W takiej praktyce domowej najlepszym sposobem unikania szkodliwych konsekwencji związanych ze spożyciem kwasów tłuszczowych jest po prostu unikanie takiej techniki obróbki kulinarnej jak smażenie.

00:00 / 00:00

Co w takim razie włączyć do diety, aby skóra odzyskała sprężystość i zdrowy wygląd?

Mamy mnóstwo dostępnych źródeł, wspaniałych źródeł kwasów tłuszczowych, z których najistotniejsze to oleje roślinne, plus tłuste ryby morskie, jeśli chodzi o kwasy tłuszczowe z grupy OMEGA-3.

00:00 / 00:00

Jednak nie tylko odżywianie ma wpływ na cerę. – Zimne i zanieczyszczone powietrze również – powiedziała Anna Prusik, dziekan wydziału nauk o zdrowiu Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Nie jesteśmy wyizolowani, jesteśmy w łańcuchu i to, jakie aktywności podejmujemy, także w obszarze zachowań prozdrowotnych, edukacyjnych, niesie za sobą poważne konsekwencja dla nas i dla naszych przyszłych pokoleń.

00:00 / 00:00

Wpływ na nasze zdrowie ma również to, gdzie mieszkamy. – Także na zdrowie psychiczne – dowodził dr Mariusz Wawrzyniak z UWM, będący też przewodnikiem PTTK.

Jednym z problemów, które mamy na północy województwa w szczególności, czy też w Puszczy Piskiej, jest wyludnianie tych regionów. Słyszymy też o tym, że nasilają się zaburzenia psychiczne, nasilają się kłopoty ze zdrowiem psychicznym.

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szef MON wyznaczył nowych dowódców wojskowych

Gen. brygady Dariusz Kosowski został mianowany na zastępcę dowódcy i szefa sztabu 16. Dywizji Zmechanizowanej. Nominacje odebrali także: gen. dywizji Karol Dymanowski - na zastępcę szefa...

Zamknij
RadioOlsztynTV