Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komunikacja miejska w czasie świąt. Jaki rozkład będzie obowiązywał?

fot. Przemysław Getka

Świąteczny czas to tradycyjne zmiany w komunikacji miejskiej. Jakie rozwiązania zostały przyjęte w tym roku w Olsztynie?

Komunikacja autobusowa i tramwajowa będzie funkcjonować na podstawie nieco zmodyfikowanych rozkładów jazdy. Już jutro (piątek, 15 kwietnia) zacznie obowiązywać rozkład „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”. Podobnie będzie w poświąteczny wtorek (19 kwietnia).

Rozkład „Niedziele i święta” będzie tym obowiązującym w niedzielę i poniedziałek (17-18 kwietnia). W te dni nie będą kursowały autobusy linii 130 (Panasa-Stary Dwór-Krasickiego/Wilczyńskiego) oraz 141 (os. Generałów-Cementowa). Do standardowych rozkładów komunikacja publiczna wróci od środy, 20 kwietnia.

>>> Szczegółowy rozkład jazdy

Święta, szczególnie jeśli wiosenne pod względem aury, mogą być doskonałą okazją do rekreacji. Do swoich obiektów zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W niedzielę będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego przy ul. Kapitańskiej (czynna w godz. 10:00-20:00) oraz z boiska przy ul. Jeziołowicza (10:00-20:00). Dzień później poza tymi obiektami czynne będą także wypożyczalnia sprzętu sportowego przy ul. Sielskiej (8:00-20:00), hala do siatkówki plażowej i korty do squasha przy ul. Olimpijskiej (12:00-20:00) oraz Aquasfera (10:00-21:45).

>>> Godziny pracy obiektów OSiR

Wielbiciele teatru lalek, planetarium i obserwatorium oraz oferty MOK-u i BWA nie będą mogli skorzystać z propozycji tych instytucji w świąteczny weekend. Natomiast filie Miejskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne już od piątku.

Redakcja: A. Niebojewska za olsztyn.eu

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, autobus, komunikacja miejska
Bezpłatne autobusy i tramwaje dla uchodźców w Olsztynie i Elblągu. Ulgi także na kolei

Do 31 maja Ukraińcy mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami w Olsztynie. Do 30 kwietnia przedłużono możliwość przejazdów pociągami regionalnymi na Warmii i Mazurach...

Zamknij
RadioOlsztynTV