Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kompletnie pijani rodzice zajmowali się 2-letnim dzieckiem

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się swoim dwuletnim dzieckiem.

Podejrzenie, że rodzice mogą być pijani, zgłosił świadek. Patrol na miejscu zastał parę z wózkiem dziecięcym przed budynkiem.

Jak mówi Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, dorośli zdecydowanie nie wyglądali na trzeźwych:

Interweniujący policjanci, po przyjeździe we wskazane miejsce, przed budynkiem zauważyli parę oraz stojący obok wózek, w którym znajdował się śpiący dwulatek. Mimo tego, że para miała problemy z utrzymaniem równowagi, ich mowa byłą bełkotliwa, a w powietrzu wyczuwalna była silna woń alkoholu, zarówno kobieta jak i mężczyzna jednogłośnie oświadczyli, że nie spożywali oni alkoholu. Ich wersji nie potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mężczyzny i blisko 2 promile alkoholu w organizmie jego 24-letniej partnerki.

00:00 / 00:00

Na miejsce wezwana została babcia dziecka. Teraz sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd rodzinny. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie 2-latka stworzyli realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol
Po alkoholu uszkodził cztery samochody. Mieszkaniec Elbląga miał 2 promile w organizmie

Do zdarzenia doszło około godziny 22 przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Kierowca opla na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, przejechał osiedlowe ogrodzenie i uderzył w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV