Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kombatanci z regionu chcą dotrzeć do młodego pokolenia. „Musimy przekazywać prawdziwą i niezakłamaną historię”

Fot. K. Grabowska

„Nasz cel to przekazanie prawdziwej historii, to ważne teraz, bo jest nas coraz mniej”. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie obradowała Rada Kombatancka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tematem spotkania były obchody 100. i 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale omówiono też aktualną sytuację w związkach kombatanckich i perspektywy dalszego działania. – To bardzo ważne. Póki jednak jesteśmy, musimy przekazać prawdziwą historię, zwłaszcza młodemu pokoleniu i robimy to – mówiła  przewodnicząca rady kombatanckiej Wiesława Bujnowska.

00:00 / 00:00

Kombatantów jest coraz mniej, wiele osób jest schorowanych i nie udziela się już publicznie. To osoby, które w większości mają ponad 90 lat. Młodszych można spotkać jedynie w związku sybiraków, który skupia wnuków zesłańców Sybiru. To co najważniejsze to przekazanie historii – prawdziwej, niezakłamanej i wsparcie – o czym mówił wicewojewoda warmińsko – mazurski Sławomir Sadowski. Stąd tak liczne odznaczenia i wyróżnienia tych, którzy zasłużyli się dla Polski.

00:00 / 00:00

Rada Kombatancka Województwa Warmińsko – Mazurskiego skupia wszystkie związki kombatanckie w regionie, jej głównym zadaniem jest integracja środowiska.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kombatanci, Urząd Wojewódzki, Sławomir Sadowski, Wiesława Bujnowska
Elbląscy uczniowie śpiewają pieśni patriotyczne. W repertuarze znajdują się utwory z różnych epok

Ponad stu uczniów z Elbląga i powiatu elbląskiego bierze udział w III. Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej. W repertuarze uczestników są utwory z różnych epok i dziejów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV